Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost za měsíc říjen 2015

27. 1. 2016

 

Dne 2. října se členové SDH Mirovice se sešli na členské schůzi v Hasičské zbrojnici, která se koná každý první pátek v měsíci. Na schůzi probrali události minulého měsíce a naplánovali události měsíce dalšího, například naplánovali dvě školení pro nositele dýchací techniky a zdravotnické školení pro členy zásahové jednotky.

Dne 3. října prováděli členové jednotky opravu chladiče na LIAZ 101, kdy docházelo k úniku chladicí kapaliny. Chladič se podařilo opravit.

Dne 7. října v 18:00 hodin byla jednotka Operačním střediskem HZS České Budějovice vyslána do místní části Zámostí k průzkumu úniku neznámé látky do řeky Skalice. Jednotka na místo vyjela s CAS K25 Liaz 101 a po příjezdu zjistila, že se do řeky dostal neznámý kal, který vytékal ze sběrny surovin v Zámostí. Na místo dále dorazila jednotka HZS Blatná a Písek a zástupce odboru Životního prostředí z MěÚ Písek. Neznámý kal nebylo možné žádným způsobem ohraničit, proto byly odebrány pouze vzorky k dalšímu rozboru a případ bude dále řešit odbor Životní prostředí.

Dne 10. a 17. října se členové zásahové jednotky zúčastnili praktického výcviku nositelů dýchací techniky v Hasičské zbrojnici. Hasiči se zdokonalovali v používání dýchacích přístrojů, orientaci v zakouřeném prostoru a vyzkoušeli si vyvádění osob ze zakouřených prostorů pomocí vyváděcí kukly, kterou jsou nově vybaveny od loňského roku.

Dne 14. října prováděli členové SDH Mirovice úklid přístavby Hasičské zbrojnice. Dále tento den provedli členové jednotky na žádost starosty města mytí komunikace v obci Ráztely s CAS 32 Tatra 815. Jednalo se o komunikaci u rybníka, ze kterého bylo vyváženo bahno.

Dne 17. října uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Mirovice Drakiádu pro mladé hasiče, která se konala na louce za Tržištěm. I přes slabý vítr se podařilo draky dostat do výšky, kde potom i chvíli vydržely. Hasiči na místě pekli buřty, vařili čaj a grog a dobře se bavili i přes zrovna nevlídné počasí.

Dne 24. října prováděli členové jednotky údržbu techniky.

Dne 25. října se sešlo 15. členů Sboru dobrovolných hasičů Mirovice, aby sundali „Májku“. Májka uvolnila místo „Vánočnímu stromku“.

Dne 30. října od 17:00 do 21:00 hodin proběhlo školení první pomoci v Hasičské zbrojnici pro členy Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Mirovice, která je mimo jiné předurčena i k zásahům u dopravních nehod. Školení se zúčastnili i ostatní členové SDH Mirovice. Školení bylo rozděleno do dvou částí, teoretické a praktické. V praktické části si účastníci vyzkoušeli RESUSCITACI, jak bez pomůcek, tak i s AMBUVAKEM (umělé dýchání) a KARDIOPUMPOU (masáž srdce). Školení provedla paní Houdková, která pracuje jako sestra u Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Dne 31. října se několik členů zúčastnilo Srazu hasičské techniky u příležitosti konání Burzy Tchořovice s veteránem Tatrou 17 (rok výroby 1929). Techniku zde předvedlo několik sborů. Na místě proběhla i ukázka zásahu jednotky SDH města Blatná.