Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost za měsíc prosinec 2015

27. 1. 2016

Dne 1. prosince ve 4:55 hodin byla jednotka vyslána k dalšímu padlému stromu u obce Králova Lhota. Dále pak večer ve 23:36 hodin byla jednotka vyslána k likvidaci úniku oleje do obce Lety. Na místo vyjela jednotka s CAS K25 Liaz 101 a na místě provedla likvidaci olejové skvrny na silnici č. I/19.

Dne 4. prosince se členové SDH Mirovice sešli na členské schůzi v Hasičské zbrojnici, která se koná každý první pátek v měsíci. Na schůzi probrali události minulého měsíce a naplánovali události měsíce dalšího. Na schůzi naplánovali přivezení Betlémského světla Tatrou 17 a určili termín Výroční Valné Hromady.

Dne 6. prosince provedli členové jednotky přípravu CAS K25 Liaz 101 na Technickou kontrolu. Byli seřízeny brzdy, opraveno vnější osvětlení vozidla a zkontrolován celkový stav vozidla.

Dne 8. prosince byla provedena Technická kontrola v Příbrami na voze CAS K25 Liaz 101. Vozidlo prošlo bez závad a je způsobilé k pomoci při mimořádných událostech.

Dne 18. prosince provedli členové zásahové jednotky zkoušku startu a funkce vyprošťovacího zařízení LUKAS, určeného k zásahům u dopravních nehod.

Dne 19. prosince provedli členové jednotky údržbu techniky. Údržba se týkala převážně vzduchových soustav vozidel a rozvodu vzduchu v Hasičské zbrojnici.

Dne 20. prosince v 15:57 hodin byla jednotka Operačním střediskem HZS České Budějovice vyslána k požáru sazí v komíně do obce Orlík nad Vltavou. Jednotka na místo vyjela s CAS 32 Tatra 815 a CAS K25 Liaz 101 a průzkumem zjistila, že došlo k zahoření trámu, přiléhajícímu ke komínu. Jednotka společně s jednotkou HZS Milevsko provedla likvidaci požáru, vybrala vymetací otvor komína od hořících sazí a po ukončení zásahu se vrátila na základnu.

              Dne 21. prosince dovezli Mirovičtí Hasiči na historické stříkačce Tatra 17 Betlémské světlo na Mirovické náměstí, kde bylo rozdáno Mirovickým občanům.