Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost za měsíc listopad 2015

27. 1. 2016

Dne 1. listopadu provedli členové zásahové jednotky zkoušku startu veškeré motorové techniky. Důvodem byla kontrola funkčnosti techniky pro udržení akceschopnosti jednotky.

Dne 6. listopadu se členové SDH Mirovice sešli na členské schůzi v Hasičské zbrojnici, která se koná každý první pátek v měsíci. Na schůzi probrali události minulého měsíce a naplánovali události měsíce dalšího.

Dne 9. listopadu se funkcionáři SDH Mirovice zúčastnili schůze funkcionářů SDH okresu Písek v Restauraci na Hvížďalce v Čimelicích. Schůze se poprvé konala pod vedením nového starosty Okresního sdružení hasičů Písek pana Ing. Jiří Heinricha. Na pořadu schůze bylo konání výročních valných hromad, placení členských příspěvků a jiné organizační pokyny. Proběhlo i seznámení s Evropskými strukturálními fondy, ze kterých je možné výhodně financovat obnovu techniky jednotek sboru dobrovolných hasičů.

Dne 10. listopadu provedla jednotka s CAS 32 Tatra 815 na žádost města Mirovice mytí komunikace v obci Ráztely.

Dne 14. listopadu provedli členové jednotky výměnu válce SERVO-řízení na CAS 32 Tatra 815. Z válce unikal hydraulický olej i v klidovém stavu vozidla, hrozilo nebezpečí nehody, a proto musel být válec neodkladně vyměněn. Členové jednotky pracovali na jeho výměně přibližně 4. hodiny. Poděkování za pomoc při výměně patří firmě JEŽEK.

Dne 19. listopadu v 16:55 hodin byla jednotka Operačním střediskem HZS České Budějovice vyslána k úklidu po dopravní nehodě na silnici č. I/4 u rozvodny. Jednotka na místo vyjela s CAS K25 Liaz 101 a po příjezdu zjistila, že došlo k nehodě jednoho osobního automobilu, který prorazil olejovou vanu o vjezd na pole. Jednotka zajistila místo nehody, zlikvidovala uniklý olej a po vyšetření nehody Policií ČR se vrátila na základnu.

Dne 24. listopadu provedli členové zásahové jednotky zkoušku startu a funkce vyprošťovacího zařízení LUKAS, určeného k zásahům u dopravních nehod.

                 Dne 26. listopadu v 13:14 hodin byla jednotka Operačním střediskem HZS České Budějovice vyslána k požáru do obce Čimelice. Na místo ihned vyjela s CAS 32 Tatra 815 a CAS K25 Liaz 101. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru potravin na sporáku, kdy nebylo potřeba zasahovat. Na místo dorazila také jednotka HZS Písek a SDH Rakovice. Po domluvě s velitelem zásahu HZS Písek se jednotka vrátila na základnu.

Dne 27. listopadu se Mirovičtí Hasiči zúčastnili slavnostního rozsvícení Vánočního stromku s historickou stříkačkou Tatra 17 (r.v. 1927).

                Dne 30. listopadu byla jednotka vzhledem k silnému větru vyslána k několika zásahům.  V 5:02 hodin byla jednotka vyslána k obci Laziště, kde odstranila dva padlé stromy přes komunikaci, v 6:38 hodin likvidovala padlý strom mezi obcemi Rakovice a Boudy, na tento zásah vyjížděla od zásahu u Laziště. K třetímu zásahu vyjela jednotka v 8:01 hodin do obce Čimelice, místní části Bisingrov, kde také likvidovala padlý strom. Dále tento den provedli členové jednotky údržbu techniky po zásazích.